چغندرنامه

روزنوشت های حاج اقا چغندر

سه‌شنبه 26 تیر‌ماه سال 1386 ساعت 06:15 ب.ظ

« حسادت » نامه

میخوانم ٬ حسودی میکنم
میبینم ٬ حسودی میکنم
میشنوم ٬ حسودی میکنم

خوب حسودی هم داره ٬ نداره ؟!

پ.ن: نمیدانم دلیل خاصی داره که اسمم را اون بالا نوشتی یا نه ! وقتی دیدم کلی ذوق زده شدم !


گویند حاکمی بود اندر شهری عظیم ! روزی در خواب بدید که هفت گاو کوچک هفت گاو بزرگ را همی خورند ! و هفت خوشه گندم کوچک هفت خوشه گندم بزرگ را خشکاند ! زینهار از خواب برخاست و خوابگذاران و معبرین را بدور خود فرا همی خوانندی تا آن را تعبیر نمایندی ! اولی گفت : دولتت به سلامت باد ! اصلاح طلبان قصد براندازی دولتت را دارند ! حاکم دستور بداد او را گردن زدندی گردنزنی ! معبر بعدی همی بگفت که اقتصاد دولتت همی به همه چی را به فضاحت کشیده شدندی و ناگهان به اشارتی گردنش زدند ! معبری دیگر بگفت : براندازانی به هیبت زنان با لباسانی اجنبی گونه در جامعه در حال پرورش بودنی ... ! هنوز سخنش تمام نشده بود که مرغان هوا بحالش گریه کردندی !  خوابگذاری گفت : والا مقامی ٬ در شهرهای شمالی فساد بیداد کردندی و مردم در سواحل برهنه شدندی و قصد تشویش داشتندی ... او هم به ملکوت پیوستی !

ناگهان از انتها صدای کودکی به گوش امدندی که گفتی : بنزین را بسهمی تا سوبسیدش پس انداز کردندی و همی اقتصاد و اصلاح طلبان و زنان و برهنگان و بیکاران و الودگی هوا و کسری اب شرب تهران و همه و همه مشکلات رفع شدندی به یک چشم برهم زدن ...

این سخن در نزد ایشان خوش امد و یکصد هزار درهم را به او بداد ولی :

مصرف بنزین در این مدت بیسار کم شده است ... ترافیک تهران خیلی بهتر شده است ... کرایه تاکسی ها اصلا افزایش نیافته است ... کرایه اژانس ها هم اصلا تغییر نکرده است ... اصلا پمپ بنزین ها شلوغتر از قبل نیست ... هتل ها پر از مسافر است ... آلودگی هوای تهران بهتر شده است ... مشکل اب شرب تهران هم حل شده است ... « شرق » هم غلط میکنه علیه دولت چیزی مینویسه !!!

پ.ن۱: دیشب در شبکه ۵ ٬ مدیر روابط عمومی اب و فاضلاب تهران گفت که ۳٪ افزایش مصرف داشتیم و خوشبختانه امسال مشکل کمبود آب نداریم ولی به حداکثر ظرفیت تولید اب شرب رسیدیم !!!! در ضمن روزانه ۳۰٪ اب شرب تهران بدلیل سیستم آب رسانی حرفه ای تهران هدر میرود !!!
پ.ن۲: گفتی سیاسی بنویسم اینم سیاسی ...
پ.ن۳: قرار شده از اول مردادماه ... شدید تر باشند ... ایندفعه گفتند بخششی هم در کار نیست !
پ.ن۴: جالبه پست قبلی که « بدون عنوان » نامه بود ٬ « بدون کامنت » نامه هم شد !